نقشه‌ی تازه داعش: به چنگ آوردن سوخوهای ارسالی ایران و روسیه/آیا اوباما فرمان حمله‌ی هوایی را صادر می‌کند؟

14 تیر 93 16:54نویسنده : امیر دانش

 
نقشه‌ی تازه داعش: به چنگ آوردن سوخوهای ارسالی ایران و روسیه/آیا اوباما فرمان حمله‌ی هوایی را صادر می‌کند؟


دبکا نوشت: داعش در حال پیشروی به سوی پایگاه هوایی المثنی در فرودگاه بغداد است.در ادامه این گزارش آمده است: این پایگاه هوایی در 16 کیلومتری غرب مرکز بغداد واقع شده است. طراحان نظامی گروه داعش که بسیاری از آنان از افسران ارتش صدام حسین بوده اند، نتیجه گرفته اند که فعلا هیچ نیازی به تصرف پایتخت عراق نیست.

تصرف پایگاه هوایی مذکور به آنها امکان کنترل آسمان بغداد را می دهد و فرصت بمباران نیروهای امنیتی دولت را در بخش های مختلف شهر در اختیار آنها قرار می دهد.

براساس گزارش دبکا، نوری المالکی نخست وزیر عراق با عقب کشاندن واحد چهارم ارتش عراق از جنوب شهر کربلا و استقرار آنها در 125 کیولمتری بغداد در جهت دفاع از سامرا اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

مالکی با این اقدام راه را برای نیروهای داعش در جهت پیشروی به سوی پایگاه هوایی المثنی هموار کرده است.

این تحولات هشدار آمیز ممکن است اوباما رئیس جمهور امریکا را مجبور به صدور دستور حمله هوایی علیه داعش کند.

هفته ی گذشته، بشتر اوقات بحث جدی در کاخ سفید و پنتاگون در این مورد در جریان بود. ظاهرا تصمیم نهایی دولت امریکا به زودی اعلام می شود.

روز پنج شنبه، ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا امکان نقش بیشتر مشتساران امریکایی در عراق را منتفی ندانست.

او گفت که حملات هوایی یکی از گزینه ها است.

در همین حال، فرماندهان داعش چشم به جت های سوخو پارک شده در پایگاه هوایی المثنی دارند که ایران و روسیه در طول 10 روز گذشته به منظور کمک به دولت نوری مالکی در جهت مبارزه با داعش تحویل عراق داده اند.

از آنجایی که المثنی توسط نیروهای ویژه عراقی حفاظت می شود، داعش بر این باور است که تصرف این پایگاه و بدست آوردن هواپیماهای نظامی پیروزی بزرگی محسوب می شود.

با این اوصاف، دولت اوباما باید در ساعات آینده در مورد حمله هوایی و عقب راندن نیروهای داعش پیش از به چنگ آوردن پایگاه هوایی مذکور تصمیم گیری کند.

به گزارش انتخاب، درحالی در این گزارش ادعا می شود که ایران جنگنده های سوخو برای دولت عراق ارسال کرده است که وزارت خارجه ایران رسما این اخبار را تکذیب کرده است. رسانه های غربی و اسرائیلی با اشارات مکرر به این مسئله سعی در القا حضور نظامی ایران در عراق دارند.

برچسب ها: داعش و ایران و روسیه ، فرمان اوباما ، نقشه های تازه داعش ، پیشروی داعش به پایگاه های هوایی ، پایگاه های هوایی بغداد ، ژنرال مارتین دمپسی ،
آخرین ویرایش: 14 تیر 93 16:58

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic