داعش کجا آموزش دیده.....

8 تیر 93 09:09نویسنده : امیر دانش

 
یت المقدس_ افراد دولت اسلامی عراق و شام ، داعش ، در سال ۲۰۱۲ توسط ایالات متحده آموزش دیده بودند.
به گفته یکی از مقامات آگاه اردن این آموزش های سازمانی در یک پایگاه مخفی در اردن بوده است.
به گفته وی، ده ها تن از اعضای داعش در آن زمان جهت کمک های پنهانی برای شورشیان ضد بشار اسد در سوریه، آموزش دیده اند. وی افزود این آموزش ها قرار نبود که برای مبارزات آینده در عراق مورد استفاده قرار گیرد.
طبق گفته مقامات اردن، در ابتدای کار، تمامی اعضای گروه داعش که توسط ایالات متحده برای مبارزه در سوریه آموزش دیده بودند، جهت هر گونه رابطه ایی با گروه های افراطی مانند القاعده مورد بررسی قرار گرفته بوده اند.
در ماه فوریه ۲۰۱۲، WND (سایت خبری امریکایی) برای اولین بار، گزارشی مبنی بر تاسیس یک پایگاه آموزشی برای شورشیان سوریه توسط ایالات متحده، ترکیه و اردن در شهر صفوی در منطقه بیابانی شمال اردن، تهیه و روی وب سایت خود قرار داد. . این گزارش تا کنون توسط تعداد زیادی از رسانه های دیگر مورد تایید قرار گرفته است.

    در ماه مارس گذشته، هفته نامه آلمانی اشپیگل ، در گزارشی اعلام کرد: شورشیان در سوریه توسط آمریکایی ها در اردن آموزش دیده اند.

با توجه به آنچه در این مقاله درباره ی شرکت کنندگان و مربیان این پایگاه آموزشی گفته شده، مسئله ایی نا مشخص است و آن اینکه امریکایی ها برای شرکت های خصوصی کار می کردند و یا برای ارتش امریکا. در عین حال این هفته نامه اظهار داشت که برخی از مربیان، یونیفرم های امریکایی بر تن داشتند. بنا به گزارش ها هدف اصلی این آموزش ها در اردن، استفاده از سلاح های ضد تانک بوده است.
بنا به گزارش های این مجله آلمانی، در سه ماه گذشته، ۲۰۰ نفر آموزش دیده اند و طبق برنامه های ایالات متحده، در مجموع ۱۲۰۰ نفر از اعضای ارتش آزاد سوریه در دو اردوگاه واقع در جنوب و شرق اردن آموزش خواهند دید.

روزنامه گاردین بریتانیا نیز  در ماه مارس گذشته از آموزش های نظامی  جهت کمک به شورشیان سوریه توسط مربیان امریکایی انگلیسی و فرانسوی در اردن خبر داد.
به گزارش رویترز، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، وزارت امور خارجه فرانسه و وزارتخانه های خارجه و دفاع بریتانیا هیچ گونه اظهار نظری به گفته های مجله آلمانی نکردند.

مقامات اردن در مصاحبه ایی با WND، از خشونت ها و اختلافات  فرقه ای در عراق و آمدن این اختلافات در کشور خودشان همانند سوریه اظهار نگرانی کردند.
گروه داعش در یک ویدئو در یوتیوب تهدید کرد که به اردن میروند و دشمن اسلام ملک عبدلله را میکشند.

    WND در هفته گذشته:  طبق منابع معتبر رژیم اردن و سوریه، گروه داعش از عربستان سعودی تجهیزات جنگی میگیرد. همچنین عربستان سعودی یکی از پشتیبانان اصلی گروه های در ارتباط با القاعده است.

به گزارش WND . بنا به گفته یک منبع شیعه ی درتماس با یک مقام بلند پایه دولت عراق، باراک اوباما و دولت امریکا از دو ماه قبل با خبر شده بودند که گروهی الهام گرفته شده از القاعده که دو شهر عراق را گرفته و در حال حاضر بغداد را تهدید میکند، از آموزش دیده های ترکیه هستند.
این منبع در ادامه گفت: حداقل یکی از اردوگاه های آموزشی داعش در مجاورت پایگاه هوایی Incrirlik در نزدیکی آدانا ترکیه است، جایی که پرسنل و تجهیزات آمریکا در آن قرار دارد.
وی باراک اوباما را ”شریک جرم” در پی حملات و تهدید های دولت مالکی خطاب کرد. وی افزود گروه داعش توسط امریکا آموزش دیده است.
طبق گفته های این منبع بعد از آموزش ها در ترکیه، هزاران نفر از اعضای گروه داعش از طریق سوریه وارد عراق شدند تا یک خلافت اسلامی طبق قوانین اسلام و یا شریعت بر پا کنند.

برچسب ها: داعش و آمریکا ، داعش چه آموزش هایی دیده ، داعش ، داعش کیست؟ ، داعش توسط چه کسانی آموزش دیده ،
آخرین ویرایش: 8 تیر 93 09:26

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات