فتح خرمشهر یک حادثه تاریخی و یک الگوی کامل اندیشه است

29 اردیبهشت 93 15:59نویسنده : سجاد دانش

 

معاون هماهنگ کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: فتح خرمشهر یک حادثه تاریخی و یک الگوی کامل اندیشه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک محسن گلشن‌زاده ظهر امروز در جلسه هماهنگی سالروز آزادسازی خرمشهر بسیج اقشاری، اظهار داشت: حادثه آزادسازی خرمشهر یک حادثه معمولی نبود، بلکه رخدادی بسیار مهم بود که ابعاد درونی و داخلی آن باید به درستی برای نسل جوان بازگو شود.

وی تصریح کرد: فتح خرمشهر توانست پایداری سیاسی و تامین ثبات سیاسی در برابر چالش‌های امنیتی و مداخله خارجی را به ارمغان آورد و این امر بیانگر نقش پر اهمیت مردم، مدیریت دفاعی، امنیتی و سیاسی کشور و نقش برجسته امام راحل بود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه فتح خرمشهر انعکاس جهانی داشت، اظهار کرد: الگوی تفکر و رفتار رزمندگان، شهدا و ایثارگران به عنوان یک فرهنگ ارزشی حماسی بیانگر تقش بی‌بدیل ایمان، روحیه فداکاری و خلاقیت و ابتکار عمل در کسب پیروزی‌ها به ویژه فتح خرمشهر است.

گلشن‌زاده بر لزوم آشنایی کامل نسل جدید با واقعه آزادسازی خرمشهر تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر جزو حوادث بی‌بدیل تاریخ انقلاب است که باید به خوبی به نسل جوان بازگو شود.

وی، تجلی و آشکار سازی قدرت نظامی و استراتژی نظامی جمهوری اسلامی ایران در بعد بین‌المللی را در آزادسازی خرمشهر دانست و گفت: این امر در شرایطی رخ داد که همه قدرت‌های بزرگ منتظر شکست ایران از رژیم بعثی بودند، اما دیدیم ایران با وجود نیرو و تجهیزات بسیار کم موفق به آزادسازی خرمشهر شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به وضعیت خرمشهر در زمان جنگ بیان کرد: عراقی‌ها پس از اشغال خرمشهر با ایجاد استحکامات دفاعی این شهر را به شکل یک دژ دفاعی تسخیرناپذیر در آورده بودند و صدام مدعی بود که اگر ایرانی‌ها خرمشهر را آزاد کنند، او کلید بصره را به آن‌ها خواهد داد.

گلشن‌زاده با بیان اینکه خرمشهر به دلیل موقعیت راهبردی در طول تاریخ همواره مورد توجه بوده است، افزود: عراقی‌ها اعتقاد داشتند اشغال خرمشهر می‌تواند موقعیت آنان را در جنگ ارتقا دهد، آن‌ها پس از اشغال این شهر نیز تلاش می‌کردند اگر زمانی لازم شد پای میز مذاکره با ایرانی‌ها به سمت مصالحه پیش بروند و از برگ برنده‌ای چون خرمشهر، حداکثر بهره‌برداری را داشته باشند که به لطف خدا و ایثارگری شهدا توانستیم این شهر را پس از 40 روز آزاد کرده و عراقی‌ها را در جهان رسوا کنیم.


برچسب ها: فتح خرمشهر ، آزادسازی خرمشهر ،
آخرین ویرایش: 29 اردیبهشت 93 16:04

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic